دانستنیها

نکته های ظریف آشپزی

بهترین وقت افزودن نمک به گوشت:

اگر از گوشت سفید استفاده می کنید درابتدای طبخ از نمک استفاده کنید.

اگر از گوشت قرمز استفاده می کنید در انتهای طبخ از نمک استفاده کنید ( افزودن نمک به گوشت قرمز درابتدای طبخ باعث دیرپز شدن گوشت می گردد.)

 

اگر می خواهید قطره های روغن داغ به بیرون از تابه نپاشد:

وقتی که هنوز روغن داغ نشده مقداری نمک درون تابه بریزید.

 

اگر می خواهید هنگامی که از قارچ استفاده می کنید سیاه رنگ نشود:

بعد ا زشستن قارچ چند قطره آبلیمو به آن اضافه کنید.

 

نویسنده : مینا : ٢:٥٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۳٠ تیر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

درمان اعتیاد اینترنتی

در مورد شیوه ترک اعتیاد اینترنتی نیز باید گفت مهمترین راه چاره کنترل کمیت و کیفیت اتصال به اینترنت است . همچنین مقید کردن فرد به برنامه زمان بندی شده برای اتصال به اینترنت و بیرون زدن از محیط مذکور از روش های ترک اعتیاد اینترنتی ذکر شده است . اما جالب است بدانید که اعتیاد روز افزون بسیاری از مردم کره جنوبی و به خصوص جوانان به اینترنت موجب شده دولت این کشور اردوهای ویژه ای را برای درمان معتادان اینترنتی برپا کند. این اردو که Jump Up Internet Rescue School نام دارد از امکانات ویژه ای برخوردار است. جلسات مشاوره، کارگاه های درمانی و تمرینات سخت مشابه با اردوگاه های نظامی بخشی از برنامه های این مدرسه است. مدیر این مدرسه معتقد است به علت پیشرفت پرشتاب فناوری در کره، مردم این کشورهم پیش ازبسیاری از مردم دیگر نقاط جهان با پیامدهای منفی فناوری مواجه شده اند.

نویسنده : مینا : ۱:٠٠ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٩ تیر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

بیماری اینترنتی: WebAddiction

ساعت ١١:٣٠شب است. بسیار خسته است، به طوری که چشمانش باز نمی‌شوند. فردا هم از همان اول صبح کلی کار دارد. اما مگر می‌تواند بدون چک کردن ایمیل‌هایش بخوابد؟ پای رایانه‌اش می‌نشیند و به اینترنت وصل می‌شود. با خود می‌گوید: فقط نیم ساعت. بعد می‌خوابم. چند ایمیل چک می‌کند و چندتا هم جواب می‌دهد. دو سه نفر از دوستانش آن‌لاین هستند. شروع به صحبت با او می‌کنند. همزمان مشغول خواندن خبرهای روز در سایت‌های مختلف است. ناگهان به طور تصادفی چشمش به گوشه پایینی سمت چپ مانیتور می‌افتد و ساعت سیستم را می‌بیند. ساعت ٢:٣٠ بامداد است و او هنوز بیدار است.
 تا به حال این اتفاق برای شما افتاده است؟ اگر پاسخ مثبت است، باید بگویم که علائم یک بیماری اینترنتی یعنی اعتیاد به وب یا WebAddiction در شما به چشم می‌خورد.
هنگامی که مرور کردن وب، ایمیل زدن، بازی، خرید، دریافت موسیقی، و چت کردن با کار و یا زندگی اجتماعی یک فرد تداخل ایجاد کنند، زمانی است که مشکل آغاز شده است. روانشناسان و محققان در نقاط مختلف جهان مشغول بررسی این مشکل هستند، تا افراد مقدار زمانی را پشت رایانه‌هایشان به سر ببرند که مشکلی برای آنها پیش نیاورد. مطابق تحقیقات جدیدی که در دانشگاه فلوریدا انجام شده و در تاریخ 7 آگوست منتشر شده است، برای تست اعتیاد به وب باید به 5 سوال پاسخ داد و برای به خاطر سپردن این 5 سوال باید کلمه Mouse را که حرف ابتدای این سوالات است، در ذهن ثبت کرد. این نکات و سوالات عبارتند از:
١-گذراندن زمان بیش از زمان مورد نظر روی اینترنت
٢-غفلت از سایر مسئولیت‌ها
 ٣-تلاش‌های ناموفق برای کاهش مدت حضور روی شبکه
۴-یک ناسازگاری مهم در روابط به علت استفاده از اینترنت
۵-اشتیاق و تفکر بیش از حد در زمان عدم حضور روی شبکه
More Than intended time spent online
Other responsibilities neglected
Unsuccessful attempts to cut down
Significant relationship discord because of use
Excenssive thoughts or anxiety when not online
محققان دانشگاه فلوریدا این نکات را پس از ارزیابی روانشناسانه حضوری و رودررو روی 20 داوطلبی که احساس می‌کردند دچار این مشکل هستند و 17 دانشجو با سطوح مختلف استفاده از اینترنت، به دست آوردند. داوطلبان همگی افرادی بودند که در هفته بیش از 30 ساعت آنلاین بودند و مدت زمان استفاده غیر ضروری آنها از اینترنت 10 برابر بیش از زمان مورد استفاده برای کار یا تحصیل بود.
جالب است بدانید مطابق تحقیقات انجام شده حدود 25 تا 50 درصد از وابستگی شدید و اعتیاد به وب و اینترنت، در محل کار ایجاد می‌شود که این نکته نشان می‌دهد این عده از افراد برای شرکت در فعالیت‌هایی که ربطی به کارشان ندارد، حقوق می‌گیرند. بنابراین تحقیقات، هرکارمند بیش از یک روز کامل کاری را در هر هفته به مرور صفحات وبی می‌پردازد که ربطی به کارش ندارد.
  از طرف دیگر، سر زدن به سایت‌های مختلف و گوناگون از سوی کارمندان باعث به خطر افتادن شبکه‌های داخلی شرکت‌ها می‌شود و احتمال نفوذ ویروس، کرم‌های اینترنتی و کدهای خطرناک را به این شبکه‌ها بالا می‌برد.
مشکل دیگری که در این مواقع ایجاد می‌شود، ترافیک بالاست. هنگامی که یک یا چند نفر از کارمندان مثلا در حال دیدن یک فیلم یا گوش دادن به یک آهنگ از روی شبکه هستند. ترافیک ایجاد شده باعث می‌شود تا سایر افراد دسترسی سریع و مناسب به اینترنت نداشته باشند.
این دلایل باعث می‌شود تا شرکت‌های مختلف به فکر استفاده از فایروال و کنترل دسترسی کارکنان به اینترنت بیفتد تا بتوانند کارایی را بالا ببرند و امنیت شرکت خود را حفظ کنند.
البته در همین زمان بعضی از افراد عقیده دارند استفاده زیاد از اینترنت بد نیست. جفری کل (Jeffrey cole) مدیر دانشگاه کالیفرنیا، مرکز لس آنجلس برای سیاست‌های ارتباطی در این باره می‌گوید: گذراندن زمان‌های طولانی و زیاد روی اینترنت برای بعضی افراد در انجام کار، تحصیل و یا نوآوری بسیار مفید و مناسب است.
شما چه فکر می‌کنید؟ آیا به عنوان یک کاربر اینترنت میزان حضور خود روی شبکه را مناسب می‌دانید؟ به نظر می‌رسد در صورتی که آنلاین بودن باعث بروز مشکل در انجام کارها و زندگی اجتماعی شود، باید آن راکنترل کرد. زندگی در دنیای سایبر نمی‌تواند و نباید جایگزین زندگی در دنیای واقعی شود.
منبع:

http://ccwmagazine.com/News/Public/CCW/web_Addiction.ASP

نویسنده : مینا : ۸:٥٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢۳ تیر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

کیسهای لاغر : Thin Client : تین کلاینت

تین کلاینت

Thin Client ها کیسهای کم حجمی هستند که در جهت حذف قطعات حجیم و استهلاکی که در  PC ها به کار می رود به وجود آمده اند. این TC ها یا تین کلاینت ها در واقع رایانه های اداری هستند که استفاده از آنها در ادارات و سازمان ها سبب افزایش امنیت شبکه، کاهش مصرف انرژی و عدم نیاز به پشتبیانی می شود.
شرکت آمریکایی WYSE به عنوان اولین شرکت، در سال 1995 دست به یک نوآوری جدید در زمینه پایانه های شبکه های کامپیوتری زد. این نوآوری با هدف کاهش هزینه ها و ارتقاء کیفیت راه اندازی، مدیریت و نگهداری شبکه ها نسبت به  PC ها پیش برده شد. در طی 7 سال به تدریج تکامل یافته و با همکاری شرکت های مایکروسافت و سیتریکس به صورت یک محصول جدید به نام Thin Client به تولید رسید.
تین کلاینت تلفیق یک رایانه شخصی و یک ترمینال بوده که در 4 نوع مختلف طراحی و ساخته شده که عبارتند از:
Simple ساده
Powerful قدرتمند
Flexible انعطاف پذیر
Adaptable سازش پذیر
TC ها یک محیط کاری بدون درایو هارد و فلاپی هستند که امکان بهره گیری از تمامی شبکه های مبتنی بر لینوکس، مین فرم و ویندوز را به کاربران می دهد.
در TC ها کلیه پردازش ها بر روی سرور مرکزی انجام می گیرد. دستگاه سرویس گیرنده تنها به صورت یک ترمینال عمل نموده و اطلاعات مربوط به صفحه کلید و موس را به سرویس دهنده ارسال و اطلاعات مربوط به صفحه نمایش را دریافت می نماید.TC ها  دارای یک پردازنده، یک رابط شبکه و مقدار کمی حافظه می باشند و در مدل ها ی مختلف از اتصال به تجهیزات صوتی و چاپگر پشتیبانی می نمایند.
منبع: دنیای کامپیوتر و ارتباطات/ تیر 87

نویسنده : مینا : ۱:۳٠ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢۳ تیر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

شما هم می توانید روی آب راه برویدمبتکر ایرانی کفش های شناور ابداع کرده که با اونها می توان روی آب راه رفت و تعادل خود را حفظ کرد.
آقای محسن بهمنی دانشجوی سال دوم رشته مکانیک (حرارات سیالات) از دانشگاه آزاد کرج با این ابداع موفق به دریافت جایزه ویژه اختراعات 2008 سوییس از وزارت علوم رومانی و همچنین موفق به دریافت مدال نقره مسابقات جهانی اختراعات سوییس شد.
کل سیستم این کفش از سه قسمت تشکیل شده.
1- کفش ها
2- دسته ها
3- کمربند ایمنی(برای افزایش تعادل شخص بر روی آب)
زیر هر پا کفشها به همراه دو بالشتک هوا قرار دارد در زمانی که نیروی امواج هست بالشتک ها از لحاظ عرضی قابلیت باز و بسته شدن پیدا کرده و به طورطبیعی موجب افزایش تعادل و مقاومت شخص بر روی آب می شوند. کفشها از دو لایه تشکیل شده اند و جنس آنها فایبر گلاس است.
دسته ها میله ای شکل بوده و به کفش ها متصل می شوند در قسمت بالایی دسته ها موتور حرکت دهنده این دستگاه قرار دارد و در قسمت میانی  هر یک از آنها یک دیفرانسیل تعبیه شده که نیروی را که از موتور تولید می شه به پروانه ها که در قسمت پایینی  دسته ها جاسازی شده منتقل می کند و با توجه به تفاضل دِبی (ورودی و خروجی )موجب حرکت سیستم بر روی آّب می شود. منبع تغذیه ها هم در دسته ها قرار می گیرند  و در ازای هر 4 ساعت شارژ دارای 2 ساعت بازدهی و کارایی هستند.
کمربندهای ایمنی دسته های دستگاه کفشها و مرکز ثقل شخص را به یکدیگر متصل می سازد و سبب افزایش هرچه بیشتر تعادل و مقاومت شخص برروی آب می شود.
کارکرداصلی این دستگاه در زمان سیل برای افرادی است که شنا کردن بلد نیستند یا نمی توانند شنا کنند.
این دستگاه در سه مرحله طراحی شده . برای وزن 100کیلو٬ 120 کیلو٬ برای همه وزن ها.
آقای بهمنی 5 سال بر روی این طرح کار کرده اند.

منبع: مجله صنعت کفش/ خرداد 87

نویسنده : مینا : ۱٠:٢٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٦ تیر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

یک خبر خوب برای پدر مادرها: ساخت کفشی با اندازه متغییر

به تازگی نوعی کفش بچه گانه ساخته شده که اندازه اش با بزرگ شدن پا تغییر می کند و والدین را از خرید گاه به گاه کفش برای کودکان در حال رشد بی نیاز می کند.

منبع:مجله صنعت کفش/ خرداد 87

ادامه مطلب
نویسنده : مینا : ٧:٤٥ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٦ تیر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

خودرو جینا (GINA) مدل رویائی شرکت بی.ام.وی.

مدل رویایی جینا

GINA مخفف عبارت (Geometry and Functions In "N" Adaptions) به معنی هندسه و توابع در n تناسب می باشد.
مفهوم جینا برای شرکت بی.ام.وی. فکر کردن خارج از چارچوب ها و طراحی ماشین با حداکثر ابتکار و حداقل محدودیت ها را شامل می شود. فلسفه جینا تاکید بر جنبه های فیزیکی است تا به موجب آن یک مدل رویایی پدید آید.
تنها ویژگی هایی که ممکن است برایتان آشنا باشد، قدرت ٨ سیلندری با یک بدنه آلومینیومی، اگزوز دوبل و چرخ های ٢٠ اینچی است.
چیزی که همه را به تعجب وا می دارد، پوشش خارجی جینا است. این پوشش از ۴ بخش بزرگ تشکیل شده که جنس آنها از مواد کشسان و از ترکیبات انعطاف پذیر است و به وسیله بازوهای الکتریکی و هیدرولیکی بر روی بدنه حرکت می کنند.
این ۴ بخش که بدنه جینا را تشکیل می دهند عبارتند از:
١- بزرگترین جزء آن که از جلو ماشین شروع می شود و تا زیر شیشه جلو ادامه می یابد و به صورت افقی باز می شود.
٢- بخشی که پایین و روی درها را می پوشاند.
٣- دو پوشش طرفین که از راکر پنل (rocker-panel) یا گلگیر جلو تا قوس انتهایی گلگیر عقب کشیده شده است.
۴- عقب ماشین.
درهای قیچی شکل این ماشین با پوشش خارجی خود طبق الگوی مشخصی چین خورده و  باز می شوند و بعد از بسته شدن در نیز، این روکش به حالت صاف و هموار اولیه برمی گردد.
پوشش بدنه جینا از مواد ضد آب و حرارت تشکیل شده که با ساختاری شبکه ای روی سطح خارجی ماشین کشیده شده و زیر آن را مواد فلزی انعطاف پذیر تشکیل می دهد.
در قسمت هایی که پوشش خارجی با کشش همراه است، ترکیبات کربنی به کار رفته تا انعطاف پذیری آن افزایش یابد.
مدل رویایی جینا نه تنها به خاطر پوشش خارجی منحصر به فردش مورد توجه است، بلکه به خاطر کارآیی های زیر هم اهمیت دارد:
- به دلیل داشتن پوشش انعطاف پذیر، چراغ های جلو ماشین می توانند مخفی شوند و در مواقع استفاده آشکار شوند.
- چراغ های راهنما تا وقتی که روشن نباشند مخفی هستند.
- گرچه چراغ های جلو مات هستند ولی نور آنها زیاد و از روشنایی لازم برخوردار است.
- جریان هوا دراطراف ماشین زمانی که پوشش بسته، باز یا کشیده است  می تواند به نحو موثر هدایت شود.
- شکل راکر پنل یا گلگیر قابل تنظیم است تا خاصیت ایرودینامیکی آن بهبود بخشد.
- منحرف کننده هوا یا اسپویلر (spoiler) قابل مخفی شدن است.
- پشتی سر صندلی ها می تواند آشکار یا مخفی باشد.
کریس بنگل (Chris Bangel) طراح جینا می گوید: "نیاز به تغییر برحسب سفارش مشتریان، ساختار محصولات ما را گسترده تر خواهد کرد و ارزش های بنیادی که صنعت ما را در طول مسیر مشخص می سازد، با دگرگونی مواجه خواهد کرد". به همین خاطر است که شرکت بی.ام.وی. در صدد یافتن راه های جدید و پیشرو در طراحی اتومبیل های ابتکاری است.

منبع:

http://www.roadandtrack.com/article.asp?section_id=10&article_id=6885

نویسنده : مینا : ٩:٢٥ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

تاثیرات شگفت انگیز نماز بر امواج بدن انسان

تحقیقات نشان داده وقتی انسان به نماز می ایستد میدان مغناطیسی بدن انسان با میدان مغناطیس زمین منطبق شده و منظم می شود. این تحقیق توسط پروفسور  هارلورد بور از دانشگاه بیل انجام شده از نکات بسیار جالب در این تحقیق این بود که در دانشجویان مونث ماهی یکبار تغییر ولتاژ شدید ایجاد می شود و میدان مغناطیسی بدن به منظم ترین حالت خود می رسد وشاید به همین دلیل است که زنان نیازی ندارند در این مدت نماز بخوانند اخیرا هم کشف شده که قلب زنان منظم تر و قوی تر از مردان می زند و دلیل آن همین تغییر ولتاژ است این دانشمندان هم چنین پی برده اند که : با دفع بارهای زاید بدن در وضو٬ امواج مغزی در ایده ال ترین حالت قرار می گیرند علاوه بر آن حالت تمرکز در هنگام نماز٬ تشعشع امواج آلفا را به اندازه قابل توجهی بالا می برد و توانایی مغز را در تولید این امواج زیاد می کند.

منبع:خبرگزاری ایکنا(خبرگزاری قرآنی ایران:http://www.iqna.ir)

نویسنده : مینا : ٩:٠٩ ‎ق.ظ ; شنبه ۸ تیر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم