در دنیا هیچ بن بستی نیست. یا راهی‌ خواهم یافت، یا راهی‌ خواهم ساخت

پیرمردی تنها در مینه سوتا زندگی می کرد . او می خواست مزرعه سیب زمینی اش راشخم بزند اما این کار خیلی سختی بود. تنها پسرش که می توانست به او کمک کند در زندان بود . پیرمرد نامه ای برای پسرش نوشت و وضعیت را برای او توضیح داد : 
 
پسرعزیزم من حال خوشی ندارم چون امسال نخواهم توانست سیب زمینی بکارم . من نمی خواهم این مزرعه را از دست بدهم، چون مادرت همیشه زمان کاشت محصول را دوست داشت.. من برای کار مزرعه خیلی پیر شده ام. اگر تو اینجا بودی تمام مشکلات من حل می شد . من می دانم که اگر تو اینجا بودی مزرعه را برای من شخم می زدی . 
دوستدار تو پدر


پیرمرد این تلگراف را دریافت کرد :
پدر, به خاطر خدا مزرعه را شخم نزن , من آنجا اسلحه پنهان کرده ام .
 
4 صبح فردا 12 نفر از مأموران FBI و افسران پلیس محلی دیده شدند , و تمام مزرعه را شخم زدند بدون اینکه اسلحه ای پیدا کنند . پیرمرد بهت زده نامه دیگری به پسرش نوشت و به او گفت که چه اتفاقی افتاده و می خواهد چه کند ؟
 
 پسرش پاسخ داد :
پدر برو و سیب زمینی هایت را بکار، این بهترین کاری بود که از اینجا می توانستم برایت انجام بدهم .
 
        
 در دنیا هیچ بن بستی نیست. یا راهی‌ خواهم یافت، یا راهی‌ خواهم ساخت

 

/ 15 نظر / 1295 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهنام

دوست عزیز سلام وبلاگ مفيدي داريد از شما دعوت ميكنم از وبلاگم ديدن فرماييد خوشحال ميشوم با هم تبادل لينك داشته باشيم . در صورتي كه مايل به تبادل لينك باشيد لطفا مرا با نام " بهترین انتخاب " لينك نموده ودر نظر ها اطلاع دهيد تا با لینک نمودنتان همکاری مستمری را با هم آغازنماییم با تشكر و موفق باشيد

الهام

ببخشید این طوری میگم ولی به نظر من فقط شعار قشنگیه. وقتی کارت گیر میکنه وقتی زندگیت بهم ریخته میشه وقتی همه راهها بستس این جمله فقط باعث خندت میشه.

محمدحسین

آیا حاضر به تبادل لینک با بهترین وبلاگ دانستنیها هستید؟ http://www.mo-mohammady.persianblog.ir

[گل][خنده][قهقهه]بابا ایییییییییییییییییییییییییول

ali

سلام. ممنون. سر کار بودم خسته. خندیدم. آموزنده بود. به منم سر بزن. دانستنیهای یک شیعه shiainfo.blogfa.com