کیسهای لاغر : Thin Client : تین کلاینت

تین کلاینت

Thin Client ها کیسهای کم حجمی هستند که در جهت حذف قطعات حجیم و استهلاکی که در  PC ها به کار می رود به وجود آمده اند. این TC ها یا تین کلاینت ها در واقع رایانه های اداری هستند که استفاده از آنها در ادارات و سازمان ها سبب افزایش امنیت شبکه، کاهش مصرف انرژی و عدم نیاز به پشتبیانی می شود.
شرکت آمریکایی WYSE به عنوان اولین شرکت، در سال 1995 دست به یک نوآوری جدید در زمینه پایانه های شبکه های کامپیوتری زد. این نوآوری با هدف کاهش هزینه ها و ارتقاء کیفیت راه اندازی، مدیریت و نگهداری شبکه ها نسبت به  PC ها پیش برده شد. در طی 7 سال به تدریج تکامل یافته و با همکاری شرکت های مایکروسافت و سیتریکس به صورت یک محصول جدید به نام Thin Client به تولید رسید.
تین کلاینت تلفیق یک رایانه شخصی و یک ترمینال بوده که در 4 نوع مختلف طراحی و ساخته شده که عبارتند از:
Simple ساده
Powerful قدرتمند
Flexible انعطاف پذیر
Adaptable سازش پذیر
TC ها یک محیط کاری بدون درایو هارد و فلاپی هستند که امکان بهره گیری از تمامی شبکه های مبتنی بر لینوکس، مین فرم و ویندوز را به کاربران می دهد.
در TC ها کلیه پردازش ها بر روی سرور مرکزی انجام می گیرد. دستگاه سرویس گیرنده تنها به صورت یک ترمینال عمل نموده و اطلاعات مربوط به صفحه کلید و موس را به سرویس دهنده ارسال و اطلاعات مربوط به صفحه نمایش را دریافت می نماید.TC ها  دارای یک پردازنده، یک رابط شبکه و مقدار کمی حافظه می باشند و در مدل ها ی مختلف از اتصال به تجهیزات صوتی و چاپگر پشتیبانی می نمایند.
منبع: دنیای کامپیوتر و ارتباطات/ تیر 87

/ 1 نظر / 44 بازدید
سید مهدی حسینی

سلام ممنون که به وبلاگم سر زدی . وبلاگتون جالبه دانستنی هاشو بیشتر کنید. مهدی http://mehdi.persianblog.ir/[لبخند]